Türkiye'de Göçmen Kaçakçıları

Türkiye'de Göçmen Kaçakçıları
Stok Durumu: Stokta var
yazar Yavuz Kahya & Murat Sever
Yayıma Hazırlayan Karınca Ajans
Kapak Tasarımı Önder Çukurluöz
Kitabın Türü Araştırma
Orjinal Dili Türkçe
Sayfa Sayısı 308
Boyut 13,5x21
Kağıt Enzo
Cilt Bilgisi Normal ciltsiz
Kapak Kağıdı Karton Kapak
Basım Bilgisi 1. Baskı
Basım Yılı Var
ISNB 978-605-5828-64-6
Barkod 9786055828646
Fiyatı: 15.00TL
KDV Hariç: 15.00TL
Miktar:     ya da   A.Listeme Ekle
Ürün Karşılaştır
0 yorum  0 yorum  |  Yorum Yap

Bu kitapta, uluslararası ilişkiler, insan hakları boyutu, kamu güvenliği gibi çok farklı yönleriyle Türkiye’nin uzun yıllardır gündeminde yer edinmiş bir sınıraşan suç tipi olan göçmen kaçakçılığını, bu suçun aktörlerini, yöntemsel ve organizasyonel yapılarını ortaya koymayı amaçladık. Bu amacımızı gerçekleştirmek için konu hakkında en doğru, güvenilir ve geçerli bilgiyi nereden bulacağımızı araştırdık.

Öncelikle konunun doğrudan muhatabı olan kaçakçılara ulaştık. Onların hikayelerini, onları suça iten nedenleri ve suç deneyimlerini dinledik. Kaçakçıların yanı sıra, bu kişileri ve yapılarını deşifre etmek için aylarca onları takip eden, suç delillerini ortaya koymaya çalışan ve nihayetinde onları yakalayıp mahkemelere gönderen güvenlik güçleriyle ve savcılarla konuştuk. Göçmen kaçakçılarının müşterileri olan yasadışı göçmenlerle görüştük, aralarındaki ilişkinin nasıl kurulduğunu ve devam ettiğini anlamaya çalıştık. Konuyla ilgili kurumların yetkililerinin düşüncelerini aldık ve konuya duyarlı kesimlerin görüşlerini dinledik. Göçmen kaçakçılığının yoğun olduğu bazı sınır illeri ile İstanbul ve İzmir gibi metropollerde gözlemler yaptık. Kısaca konuyu her yönüyle anlamaya ve anlamlandırmaya çalıştık.

İki yılı aşan bir sürede hazırlanan bu çalışmanın başta göç ve suç sosyolojisi literatürüne katkı sağlamasını, bu alanda yazan, düşünen ve okuyan bilim insanlarına yarar getirmesini, araştırmacılara bundan sonraki çalışmaları için bir vizyon getirmesini diliyoruz. Bu alanda çalışan kamu kurumlarına, karar vericilere, politika yapıcılara ve uygulayıcılara da ışık tutmasını bekliyoruz.

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü           İyi

Doğrulama kodunu giriniz:Karınca Yayınları © 2019 Powered By OpenCart-TR