Resimler Çığlık Atarsa

Resimler Çığlık Atarsa
Stok Durumu: Stokta var
yazar Günseli Özkaya
Yayıma Hazırlayan Mustafa Saraç
Kapak Tasarımı Önder Çukurluöz
Kitabın Türü Araştırma
Orjinal Dili Türkçe
Sayfa Sayısı 240
Boyut 13,5x21
Kağıt Enzo
Cilt Bilgisi Normal ciltsiz
Kapak Kağıdı Karton Kapak
Basım Bilgisi 1. Baskı
Basım Yılı Var
ISNB 978-605-9642-35-4
Barkod 9786059642354
Fiyatı: 40.00TL
KDV Hariç: 40.00TL
Miktar:     ya da   A.Listeme Ekle
Ürün Karşılaştır
0 yorum  0 yorum  |  Yorum Yap

 Günseli Özkaya İ.Ü. Hukuk Fakültesi ile İ.Ü.  Gazetecilik Yüksek Okulu’nu bitirmiştir. Avukat olarak çalışmış ve çeşitli basın organlarında sürekli ve aralıklı olarak yazılar yazmıştır. 

Türk Kadınlar Birliği’nin 24 yıl Genel Başkanlığını yapan Özkaya, onlarca kadının ilkokul diplomasına kavuşmasını ve çalışan kadınların 20 yılda emeklilik haklarını kazanmasını sağlamıştır. 

Dünya Kadınlar Birliği’nde üst üste 9 yıl Yönetim Kurulu üyeliğine tüm devletlerin kadın temsilcilerinin oylarıyla seçilmiştir. Üstelik aday olmak kişilerin talebine bağlı değilken. Hindistan, Pakistan, Rusya, Balkan, Avrupa, Asya ve Afrika ülkelerine hakların eşitliği konusunda özel davetli olarak gitmiş ve oralarda kamuoyunun dikkatini çekmiştir.

Özkaya’nın Tutsaklıktan Özgürlüğe Kadınların Savaşı, Merhaba Parlamento, Tarih İçinde Kadın Hakları, Zirvedeki Siyaset ve Yamaçtaki Kadınlar, Toprak da Ağlar, Siyasetin Savurduğu Kadınlar, Atatürk Dönemi Ankara, adlı araştırma kitaplarının yanı sıra Çağı Aşan Adam, Şişe ile Mantar ve Veda isimli şiir kitapları da bulunmaktadır.

Özkaya’nın sözlerini yazdığı, “Atatürk Kadınları Marşı” Hikmet Şimşek tarafından bestelenerek plak yapılmıştır. Türkiye’deki Kadın Hakları konusunda yazdığı senaryoyu 1980 yılında belgesel film olarak Behlül Dal stüdyolarında yaptırılmış; Türkiye sinemalarında ve Almanya’da da gösterime sunulmuştur.

Çeşitli dernek ve vakıfların kurucu ve onursal üyesi olan Özkaya, İstanbul milletvekilliği de yapmış olup, Türk Kadınlar Birliği onursal başkanıdır.

Uzun bir süredir milletvekilliğinden ve siyasetten kendi isteğiyle emekli olmuştur. Emekliliğinde albümlerini açarak resimleri konuşturmuş, eski günlerin anıları içine dalmıştır. Böylece bu yeni eserde resimler meyvesini vermiş ve resimler çığlığa dönüşmüştür.

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü           İyi

Doğrulama kodunu giriniz:Karınca Yayınları © 2024 Powered By OpenCart-TR