Atatürk Sonrası CHP’nin Başarısızlığı Nedenleri ve Sonuçları

Atatürk Sonrası CHP’nin Başarısızlığı Nedenleri ve Sonuçları
Stok Durumu: Stokta var
yazar Celal Topkan
Yayıma Hazırlayan Mustafa Saraç
Kapak Tasarımı Gazi Emrah Artaç
Kitabın Türü Araştırma
Orjinal Dili Türkçe
Sayfa Sayısı 368
Boyut 13,5x19,5
Kağıt Enzo
Cilt Bilgisi Normal ciltsiz
Kapak Kağıdı Karton Kapak
Basım Bilgisi 1. Baskı
Basım Yılı Var
ISNB 978-605-9642-00-2
Barkod 9786059642002
Fiyatı: 21.60TL
KDV Hariç: 20.00TL
Miktar:     ya da   A.Listeme Ekle
Ürün Karşılaştır
0 yorum  0 yorum  |  Yorum Yap

Atatürk’ten sonra sürekli başarısız olan CHP’yi, nedenleriyle birlikte sorgulamaktadır.

Efendiler, ben kendi kendime düşünür, bir program saptar ve derdim ki, işte benim programım budur. Bunun üzerinde benimle fikir birliğinde olanlar buyursunlar beraber çalışalım. Ancak ben böyle yapmak istemedim. Çünkü böyle yapmanın hatalı olduğunu kabul ediyorum. Ben istedim ki, izlenecek benim programım olmasın. Falan ya da filanın programı olmasın. Yani herhangi bir kişinin programı olmasın. Çünkü bir kişinin programı onun kendi kişiliğine ve onun kişiliğiyle çıkar yönünden ilgili olan, çıkarcı insanlara ait olur. Ben istedim ki, ulus kendi programını izlesin. Ve ben istedim ki, ulusumuz hangi ad altında olursa olsun şunun ya da bunun ardında gitmesin. Sadece kendi istek ve amacı neyse onun ardından gitsin

Efendiler! Milleti aldatmayacağız! Millete daima ve daima gerçeği söyleyeceğiz. Belki hata ederiz. Hakikat zannederiz. Fakat millet onu tashih etsin (düzeltsin). Kendimizi kimsenin üstünde görmeye de hakkımız yoktur.Binaenaleyh yalan tedbirlere tevessül etmek isteseydim, ben bunun adına Halk Fırkası demezdim.

Halk Fırkası nazarında halk mefhumu (kavramı), herhangi bir sınıfa münhasır (mahsus) değildir. Hiçbir imtiyaz iddiasında bulunmayan ve genellikle kanun nazarında mutlak bir eşitliği kabul eden bütün fertler halktandır. Halkçılar, hiçbir ailenin, hiçbir sınıfın, hiçbir cemaatin, hiçbir ferdin imtiyazlarını kabul etmeyen ve kanunlardan yararlanmadaki mutlak hürriyet ve istiklali tanıyan fertlerdir.

M. K. Atatürk

Bu kitap, Atatürk’ten sonra sürekli başarısız olan CHP’yi, nedenleriyle birlikte sorgulamaktadır. 

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü           İyi

Doğrulama kodunu giriniz:Karınca Yayınları © 2019 Powered By OpenCart-TR