• img-book

    Birten GÖKYAY

ISBN: 978-605-5828-26-4
Stok Kodu: 1250010083 Kategoriler: ,

Bir Zamanlar

Yazar: Birten GÖKYAY

OLUMLU düşünmenin, yılmamanın insana hayallerini gerçekleştirmek için yeni yollar açacağını; yeniliklere açık olmakla hayatımıza farklı renkler katabileceğimizi; ihtiyarlamadan yaşlanmanın nasıl mümkün olabileceğini; sevgi güven ve dayanışmanın önemini anlatıyor aynı zamanda bu deneyimli kalem…

 15,00

Adet:
    Yayına Hazırlayan:  Karınca Yayınları
    Kapak Tasarımı:  Sadullah Hatam
    Orijinal Dili:  Türkçe

ISBN: 978-605-5828-26-4
SKU: 1250010083
Yayına Hazırlayan: Karınca Yayınevi
Yayın tarihi: Ağustos 2010
Sayfa sayısı: 340

DEMİRYOLLARI’NIN emektar lokomotifleri bile kıskanır onun yaşam serüveni boyunca uğradığı istasyonların listesini görse. Soluklandığı ara istasyonları geçtim, ana istasyonların isimleri bile sayfalar alır. Üniversiteli Kadınlar Derneği’nden tutun, TİKA’ya, hatta Pekin’deki 4. Dünya Kadın Konferansı’na kadar uzanır o liste. Okuyup da bitirdiğinizde anlarsınız ki, bir öncü kadınla karşı karşıyasınız. Birten Gökyay, bir kadın hakları öncüsüdür; dahası demokrasi öncüsüdür.

GÖKYAY’IN emek verdiği alanlardan biri de gazetecilikti. Gazete Ankara’yı yıllarca bütün zorluklara rağmen ayakta tuttu, kente farklı bir pencereden baktı. İç seslerini kaleme aldı orada. Şimdi de kitap haline getirerek gören gözlere bir şenlik demeti olarak sunuyor. Lütfen sayfaları hızla çevirmeyin, satır aralarına da dikkatle bakın; orada günümüzden eski zamanlara uzanan rengarenk bir dünyanın eşsiz pırıltılarını bulacaksınız.

Faruk BİLDİRİCİ, Hürriyet Gazetesi